Prvenstvo Srbije u višeboju (atletika), Marko Mladenovski osvojio je II mesto (srebrenu medalju) AK Atina Vršac

Ovog vikenda je u Beogradu, održano Prvenstvo Srbije u višeboju za sve kategorije.Takmičari AK Atine Vršac, su postigli izvanredan uspeh osvajanjem srebrne medalje Marka Mladenovskog i plasmanom u prvu trećinu čak 4 takmičara.

Ukupno je bilo prijavljeno čak 29 takmičara u troboju (sprint 60m, bacanje kugle i skok u dalj), što čini ovo takmičenje među najjačima u poslednjih 5-6 godina u konkurenciji mlađih pionira.Marko Mladenovski je istrčao 60 m za 8,32, bacio kuglu od 3kg čak 10,55m i skočio u dalj 4,96 m, i osvojio ukupno 2229 bodova.

Prvo mesto je zauzeo Tomić Luka, takmičar Mladosti iz Zemuna koji je osvojio ukupno 2314 bodova.

Odličan nastup je imao i Tankosić Marko koji je trčao 60m-8,99, bacio kuglu 10,19m i skočio u dalj 4,28m, i osvojio ukupno 1904 boda, što je bilo dovoljno za osmo mesto.

Rame uz rame su mu bili klupski drugovi Knežević Dušan i Damjan Nemanja koji su oborili svoje lične rekorde u svim disciplinama.

Knežević Dušan je postigao sledeće rezultate: 60m-8,81s, kugla 8,40m, skok u dalj 4,42 m, dok je Damjan Nemanja postigao na 60m – 8.81s, kugla 8,76 m i skok  dalj 3,75 m.Nastupio je dobro i Vejinović Aleksa,60m -10,22s, kugla 4,19m i skok u dalj 3,27m.

Ovo je odličan pokazatelj za predstojeće takmičenje koje će biti narednog vikenda u Beogradu, a to je Prvenstvo Srbije u dvorani u pojedinačnim disciplinama, gde se očekuje osvajanje nekoliko medalja.“Ovo je jedna nova generacija takmičara Ak Atine, koja će nadmašiti prethodnu i pred kojom će bit budućnosti i na međunarodnoj sceni”- reči su trenera Srđana Jovanovića